Choinki

Choinki, które przetrwają święta:
kupuj ze sprawdzonego źródła!

 

Od wielu lat choinka jest głównym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Poszukiwania zaczynają się już na początku grudnia. Okazuje się jednak, że nie tak łatwo znaleźć choinkę – przynajmniej nie taką, która bez problemu przetrwa całe święta. Sprawdź, gdzie i jak najlepiej kupić choinkę, aby nie rozsypała się ona po kilku dniach.

Choinka na święta. Co zrobić przed zakupem?

Zanim wsiądziemy w samochód i udamy się w wyprawę po świąteczne drzewko powinniśmy się odpowiednio przygotować. Może się to wydawać nieco pretensjonalne – przecież to tylko choinka! Jak się jednak okazuje, jeśli pojedziemy na zakupy nieprzygotowani, stracimy dużo więcej czasu i prawdopodobnie również pieniędzy. Oto trzy proste kroki, które należy podjąć:

  1. Ustalenie budżetu. Pomoże Ci ono zachować pewien obiektywizm podczas zakupów. Dzięki ściśle określonemu budżetowi będziesz odporniejszy na namowę sprzedawców, którzy naturalnie będą oferować Ci najdroższe drzewka.
  2. Wybór żywej lub sztucznej choinki. Czasem możemy spotkać się ze sztuczną alternatywą dla świątecznego drzewka. To rozwiązanie okazuje się jednak niepraktyczne, ponieważ już po pierwszym ubraniu zaczyna się ona niszczyć – za rok i tak musimy więc kupić nową. Poza tym nie ma nic cudowniejszego od leśnego, żywicznego zapachu prawdziwego drzewa.
  3. Określenie wymiarów. Przed udaniem się na zakupy zastanówmy się, gdzie postawimy choinkę. Weźmy do ręki centymetr lub metrówkę i dokładnie zmierzmy to miejsce od podłogi do sufitu. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w której kupiona przez nas choinka okazuje się za duża.

Po zrealizowaniu powyższych punktów jesteśmy już gotowi na wyprawę po choinkę. Czas wsiąść w samochód i udać się na miejsce. No właśnie – jakie miejsce?

Gdzie najlepiej kupić choinkę na święta? Sprzedaż drzewek świątecznych.

W okresie świątecznym i już kilka tygodni przed nim niemal wszędzie, gdzie się rozejrzymy zobaczymy, sprzedawców drzewek świątecznych. Nie oznacza to jednak, że choinkę powinniśmy kupować w pierwszym lepszym miejscu – z takim podejściem na pewno nie znajdziemy takiej, która przetrwa święta.

Pierwszym kryterium, którym należy się kierować, jest legalność źródła, z którego kupujemy. W celu zweryfikowania tego możemy zapytać sprzedawcę o pochodzenie choinek. Takie pytanie jest całkiem naturalne, ponieważ drzewa z różnych regionów cechują się inną wytrzymałością i trwałością. Jeśli udzielona odpowiedź będzie wymijająca albo zbyt ogólna, powinniśmy się raczej rozejrzeć u innych sprzedawców.

Bardzo szeroki wybór drzewek świątecznych znajdziemy również w internecie. Nasza firma oferuje bowiem nie tylko zakupy stacjonarne choinek w Zakopanem i Poroninie, ale również sprzedaż zdalną – na całą Polskę. Dzięki temu nasi klienci mają możliwość zakupu wysokiej jakości drzewka bez konieczności wychodzenia z domu. Choinki są starannie selekcjonowane, pakowane i transportowane zgodnie ze standardami we wskazane miejsce.

Najpopularniejsze gatunki choinek: jodła vs. świerk

Kluczową decyzją podczas zakupu choinki na święta jest wybór pomiędzy jodłą i świerkiem. Podejmując ją powinniśmy kierować się budżetem, ale również osobistymi preferencjami. Najdroższym popularnym drzewkiem, które znajduje się w naszej ofercie jest jodła kaukaska. Będzie ona jednocześnie najwytrzymalszą opcją, ponieważ przy zachowaniu odpowiednich warunków wytrzymuje nawet do dwóch miesięcy. Nie sypie się i utrzymuje swój kolor. Nie musimy również poświęcać wiele czasu na ocenę kondycji drzewka – wystarczy z grubsza obejrzeć, czy nie ma ono żadnych rażących mankamentów.

Po drugiej stronie świątecznej barykady znajduje się świerk tradycyjny. Stanowi on najtańszą z możliwych opcji. Nie oznacza to jednak, że drzewko rozsypie się na drugi dzień. Musimy jednak skupić się na wyborze odpowiedniego, ponieważ cechuje się dużo mniejszą wytrzymałością niż jodła. Jeśli ktoś kupuje choinkę w naszej firmie – to my zajmujemy się selekcją. Największą zaletą świerku tradycyjnego jest jednak jego niepowtarzalny, intensywny zapach. Z pewnością pomoże on zbudować iście świąteczną atmosferę przy wigilijnym stole.

Wyborem pośrednim, pomiędzy jodłą kaukaską, a świerkiem tradycyjnym, będzie świerk srebrzysty. Stanowi on swego rodzaju kompromis cenowy, jak i jakościowy. Ten gatunek drzewa również wypełnia pomieszczenie świeżą, żywiczną wonią. Cechuje się jednak nieco dłuższą żywotnością od świerku tradycyjnego. Jest jednocześnie tańszy od jodły kaukaskiej, co czyni go idealną opcją pośrednią.

Drzewka świąteczne przez internet: choinka doniczkowa vs. cięta

Ważnym wyborem jest również zdecydowanie się na drzewko ścięte lub zasadzone w donicy. Bez względu na to, która z tych możliwości wydaje nam się lepsza – warto pamiętać o wybraniu drzewka w dobrej kondycji. Świeża choinka będzie miała żywy, zielony kolor i giętkie igliwie. O świeżości świadczy również brak przebarwień na pniu drzewa. Warto pamiętać również o tym, aby sprawdzić czy choinka doniczkowa się przyjęła. Świadczą o tym korzenie, które przerastają samą donicę lub pojemnik, w którym się znajdują.

Współpracując z naszą firmą nie trzeba się jednak martwić o tego typu niuanse. Oferowane przez nas choinki – zarówno cięte, jak i doniczkowe – zostały starannie wyselekcjonowanie spośród innych. Dzięki temu każdy nasz klient otrzymuje gwarancję najwyższej jakości.
Drzewka świąteczne, które sprzedajemy zdalnie i stacjonarnie są hodowane na plantacjach. Dzięki temu są one gęste, mocno ugałęzione, regularne i wytrzymałe. Jest to wynikiem zachowania odpowiedniego pokroju podczas hodowli – który niemożliwy jest do uzyskania w naturalnych warunkach leśnych.

Zakup choinki przez internet lub stacjonarnie  (Zakopane ul. Spyrkówka 5A i Poronin ul. Za Torem 2).

Nasz cel jest prosty – ułatwić życie klientom. Właśnie dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższą jakość drzewek świątecznych. Świerki i jodły z naszej oferty są sadzone, hodowane i selekcjonowane pod okiem doświadczonych specjalistów. Oferujemy sprzedaż zdalną choinek na terenie całej Polski, dzięki czemu nie musisz nawet wychodzić z domu, aby otrzymać swoje wymarzone drzewko!

Shopping Cart
Przewiń do góry