Centrum ogrodnicze

Centrum ogrodnicze

Kwiaty i rośliny wnoszą ogromnie dużo w życie człowieka, a także i całej planety. Bez nich nie mógłby zajść chociażby proces fotosyntezy, bez którego zostalibyśmy odcięci od tlenu. Sekretem nie jest również fakt, że trzymanie ich w domu polepsza samopoczucie oraz stan zdrowia. Są one również wspaniałym pomysłem na prezent, bądź okazanie komuś szacunku. Znajdziecie nas zarówno w Zakopanem, jak i w położonym w jego okolicach Poroninie.
Kwiaty to nasza pasja – przeczytaj więc, co mamy Ci o nich do opowiedzenia.

 

Kwiaty i rośliny doniczkowe – dlaczego warto je posiadać?

Obecność roślin w domu lub w mieszkaniu uspokaja. Wszechobecna zieleń koi nerwy i pozwala się wyciszyć. Potrafią one wpływać na układ hormonalny, co przekłada się na jakość naszego samopoczucia. Jak to możliwe? Rośliny, zwłaszcza kwiaty, potrafią oddziaływać na nas przez zapach, kolor, kształt oraz aurę, jaką dookoła siebie roztaczają. Relacje te działają też w drugą stronę – my również wpływamy na ich życie. Na czym dokładniej polegają te zawiłe relacje? Poza podstawowymi funkcjami, takimi jak produkcja tlenu, rośliny odpowiadają również za:

    • Jonizacja powietrza – każdy żywy organizm potrzebuje oddziałania jonów ujemnych. Jeżeli są one utrzymane na stabilnym poziomie, nasza bariera elektryczna zostaje zachowana, dzięki czemu osiągamy również stabilność procesów życiowych. Najwięcej jonów ujemnych zawiera powietrze. Gdy zaczyna nam go brakować, lub gdy jego jakość drastycznie spada – powoduje to pogorszenie samopoczucia, a czasem i nawet depresję. Trzymane w pomieszczeniach rośliny potrafią jonizować powietrze ujemnie. Wśród nich należy wymienić zwłaszcza paprocie, pelargonie oraz mirt.

  • Tworzenie wibracji energetycznych – wszystko, co żywe, emituje fale energii, nazywane potocznie aurą. Składają się na nie jony, wolne protony oraz elektrony. Rośliny również posiadają taką aurę. Zwykła ogrodowa hortensja emituje dokoła siebie energię, która rozchodzi się równomiernie we wszystkie strony. Wibracje energetyczne azalii rozchodzą się natomiast w formie spirali. Niektóre kwiaty, np. begonie emitują delikatną energię, która tryska do góry niczym fontanna. Jak to wpływa na ludzkie samopoczucie? Orzeźwiająco i stymulująco na produkcję endorfin. 

    • Produkcja olejków eterycznych – terapia zapachem stosowana jest w medycynie jako aromaterapia już od tysięcy lat. Wydzielane przez rośliny zapachy pooprawiają zdrowie fizyczne i psychiczne, a także wzmacniają odporność organizmu.

    • Filtry roślinne – obecność roślin w pomieszczeniach, oczyszcza skażone szkodliwymi substancjami powietrze. Niwelują one m.in. działanie ksylenu, benzenu, amoniaku, alkoholu i acetonu. Pod ich wpływem człowiek odczuwa bóle głowy, choroby układu oddechowego, zmęczenie oraz alergie. 

 

Kwiaty i rośliny ogrodowe – pomożemy Ci zadbać o ogród

Tak jak i rośliny trzymane w domu, tak i te w ogrodzie korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. Prace ogrodowe odprężają, a także pozwalają nam na utrzymanie właściwej koordynacji ruchowej. Wiedzą o tym zwłaszcza Ci, którzy potrafią spędzić długie godziny na pracy w ogrodzie. Posiadanie ogrodu to duże zobowiązanie. Jego wygląd zmienia się na przestrzeni roku, w związku z czym utrzymanie go w dobrym stanie, wymaga podjęcia odpowiednich działań.

Jeżeli więc szukasz kogoś kto wskaże Ci drogę, a przy okazji pomoże zadbać o przydomowy ogród – to świetnie się składa, bo właśnie trafiłeś na ekspertów w tej dziedzinie! Nasz sklep ogrodniczy zaopatrzy Cię we wszystkie potrzebne artykuły, rośliny oraz narzędzia. Posiadamy duży wybór sprzętu ogrodowego, a przede wszystkim wiedzę, którą z przyjemnością się dzielimy. Nie zwlekaj więc i odezwij się do nas! 

 

Nasze centrum ogrodnicze – Zakopane i Poronin

Zajmujemy się pielęgnacją ogrodów oraz dostarczaniem artykułów i narzędzi związanych z pielęgnacją roślin. Specjalizujemy się nie tylko w roślinach ogrodowych –
w trosce o naszych klientów świadczymy również usługi związane z roślinami domowymi. W naszym asortymencie znajdują się także kwiaty doniczkowe, nawozy, donice oraz inne akcesoria. Problemu nie stanowią również dla nas rośliny w szkle oraz te, które są przeznaczone do terrarium. W naszej ofercie znajduje się duży wybór roślin zielonych, kaktusów i sukulentów.

Ponadto rozszerzyliśmy prowadzone przez siebie usługi o możliwość zamówienia bukietów na szczególne okazje, np. Walentynki, urodziny, itp.
Jeżeli więc poszukujesz kwiatów ciętych – na prezent dla kogoś, bądź po prostu, do swojego wazonu – nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. 

Nasz sklep ogrodniczy jest również miejscem, w którym znajdziesz wszelkie potrzebne do podjęcia prac ogrodowych akcesoria.
W asortymencie sklepu posiadamy wszelkie środki, które są niezbędne do utrzymania ogrodu w dobrej kondycji.
Posiadamy również bogaty wybór narzędzi ogrodniczych, węży, podlewaczek oraz innych gadżetów, bez których nie obejdzie się żaden ogrodnik.

Shopping Cart
Przewiń do góry